Сучасні віяння розвитку суспільства пред'являють більш серйозні вимоги до збереження й збільшення його моральних, культурних і загальнолюдських цінностей.

Основним ресурсом і носієм цих цінностей є молодь, від гармонійності виховання якої багато в чому залежить культура й здоров'я націй і держави в цілому.

На кафедрі медичної біохімії виховання студентської молоді є невід'ємною частиною освітнього процесу, метою якого є поповнення суспільства не тільки кваліфікованими, але й високоморальними особистостями.

Викладачі кафедри з кураторськими групами проводять тематичні лекції, вечори, організовують відвідування філармонії, драматичного театру, екскурсії.

27 вересня на Театральному майдані студенти 13 та 14 кураторських груп Ярошенко Т.Я і Василишин Н.А. ознайомлювали діток нашого міста з медичними премудростями в рамках заходу «Наукові пікніки». Такі представлення експериментів відбулися в Тернополі втретє. Цього разу бажання ознайомити дітей з науковими винаходами виявило 35 команд, серед яких були представники Польщі та багатьох областей України. Упродовж дня малеча побачила майже півтисячі дослідів. «Наукові пікніки» цього року також відбуваються в Харкові, Києві, Кривому Розі, Дніпропетровську, Дубно, Луцьку, Одесі, Вінниці.

Студенти 2 курсу медичного факультету разом із куратом групи доцентом кафедри медичної біохімії Тетяною Ярошенко відвідали НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області, зокрема побували в лабораторії вибухотехнічного підрозілу Центру.

Начальник сектору вибухотехнічного підрозілу, підполковник міліції Ігор Васьків провів профілактичну бесіду щодо правил поводження під час виявлення підозрілого або вибухонебезпечного пристрою, попередження анонімних повідомлень про загрозу вибуху та відповідальність за їх скоєння. Студентам були продемонстровані експонати та макети музею вибухонебезпечних предметів Центру.

Старший експерт вибухотехнічного підрозілу Центру, майор міліції Віталій Ярошенко продемонстрував практичні аспекти експертної професії, провів профорієнтаційну бесіду на тему «Правила безпеки населення при надзвичайних ситуаціях, поводження з невідомими предметами і пристроями».

Студенти разом із куратором доц. Ярошенко Т.Я., також мали змогу перевірити на практиці знання, отримані в процесі навчання, повправлятися в уміннях та навичках роботи з криміналістичною технікою.

Викладачі кафедри медичної біохімії разом із студентами кураторських груп Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського зустрілися з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької Церкви Теодором з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького.

Студенти 14 групи медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського із куратором доц. Ярошенко Т.Я. відвідали виставу «Тітка Чарлі»

Щороку в останню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів - трагічних подій 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років, що назавжди закарбовані у свідомості українського народу як найжахливіші сторінки історичного минулого.

Тому в цей день 28 листопада студенти 28 та 13 групи медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського із своїми кураторами асист. Палицею Л.М. та доц. Василишин Н.А. відвідали виставу-притчу «Допоможи їм Всевишній» присвячену вшануванню пам’яті жертв політичних репресій.

В якій розповідалося про протест проти паплюження, насильства, цілеспрямованого нищення людської гідності, перетворення народу в раба, біомасу для живлення і плекання самодурів-кровожерів, деспотів, що вирішують долі людей.

Після перегляду вистави студенти вшанували хвилиною мовчання загиблих під час Голодомору та запалили свічки на Театральному майдані Тернополя.

Студенти 28 групи запалили свічки на Театральному майдані Тернополя

Студенти кураторських груп приймають активну участь в різних урочистостях святкування.

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відвідали перегляд вистави відомого композитора, автора українських оперет Ярослава Барнича«Гуцулка Ксеня».

Студенти з куратором доц. Ярошенко Т.Я. відвідали Презентація книги Оксани Кузів "Адамцьо" та "В закапелках душі".

2 листопада викладачі кафедри з кураторськими групами відвідали музей-садибу І.Я. Горбачевського в с. Зарубинці. Життєпис Горбачевського дуже повчальний для молодого покоління, вчить його патріотизму та любові до України. Горбачевський – це гордість української нації. Його пам'ятають і шанують українці всього світу.

Викладачі кафедри із кураторськими групами музей Горбачевського

Щор