КОРДА МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
У 1988 році закінчив Тернопільський державний медичний університет за спеціальністю «Лікувальна справа».
Кандидат медичних наук з 1991 року.
Кандидатська дисертація на тему: «Антиоксидний статус організму при гострому токсичному ураженні печінки та його корекція ентеросорбцією та антиоксидантами» за спеціальністю 14.00.16 – патологічна фізіологія (науковий керівник – проф. Я. І. Гонський).
Вчене звання доцента присвоєно у 2000 році.
Доктор медичних наук з 1998 року.
Докторська дисертація на тему: «Порушення окислювальних процесів і захисних систем організму за гострого хімічного ураження печінки та шляхи їх корекції» за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія (науковий консультант – проф. Я. І. Гонський).
Вчене звання професора присвоєно у 2002 році.
Напрями наукових досліджень та сфера наукових інтересів:
Вивчення ролі оксиду азоту, пероксинітриту та супероксиду в патології серцево-судинної системи. Дослідження механізмів ендотеліальної дисфункції при ожирінні, гіпертонії та атеросклерозі. З'ясування ролі гормону лептину в контролі тонусу судин. Виявлено, що хронічна гіперлептинемія, що супроводжує ожиріння, може змінювати метаболізм ендотеліальних NO/O2.-/ONOO- і викликати дисфункцію ендотелію.
Вільнорадикальна гепатотоксикологія. Механізми утворення радикалів кисню та азоту в гепатоцитах, біохімія вільнорадикального пошкодження клітин та наслідки оксидативного та нітрозооксидативного стресу, а також механізми, які клітини використовують для захисту від ураження вільними радикалами. Взаємодія цитохром Р450-залежної монооксигеназної системи мікросом і реактивних видів оксиду азоту та її роль в ураженні клітин ксенобіотиками.
Вільнорадикальні механізми розвитку атеросклерозу. Механізми модифікації ліпопротеїнів низької щільності та запобігання такої модифікації антиоксидантами.
Нанотоксикологія. Застосування наноматеріалів у медицині та фармації.
Епідеміологія, біохімічна та імунологічна діагностика лайм-бореліозу та інших трансмісивних хвороб, що передаються кліщами.
Є автором і співавтором більше 447 навчально-методичних і наукових публікацій, 40 патентів, 3 підручників, 9 посібників, 6 монографій.
Підготував 2 докторів і 10 кандидатів наук, є науковим керівником 1 дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук і 8 робіт на здобуття наукового ступеня кандидата наук.
Член президії Українського біохімічного товариства
Голова Тернопільського регіонального відділення Українського біохімічного товариства
Член секції з медицини Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки
Головний редактор журналу «Медична та клінічна хімія» (Україна)
Головний редактор журналу «International Journal of Medicine and Medical Research»
Член редакційної ради журналу «Social, Health, and Communication Studies Journal» (Канада)
Член редакційної ради журналу «Health Problems of Civilization» (Польща)
Член редакційної ради журналу «Merkuriusz Lekarski» (Польща)
Член правління Євразійського альянсу з глобального здоров'я
Член Українсько-німецького академічного товариства.