Сучасні віяння розвитку суспільства пред'являють більш серйозні вимоги до збереження й збільшення його моральних, культурних і загальнолюдських цінностей.

   Основним ресурсом і носієм цих цінностей є молодь, від гармонійності виховання якої багато в чому залежить культура й здоров'я націй і держави в цілому. 

Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.

Важливе місце в роботі кафедри медичної біохімії належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

З нагоди Дня захисників і захисниць Украї́ни,  свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та дня створення УПА  2 жовтня 2023 р., викладачі кафедри із кураторськими долучитися до організації благодійного ярмарку солодощів. 

9 листопада 2023 року доцент Т.Я. Ярошенко  із наставницькою групою ММ - 208  відвідали музичну комедію "За двома зайцями" .


Студенти  ММ-208 групи разом із куратором доц. Ярошенко Т.Я. (2023  рік)

Студенти  ММ-209 групи разом із куратором доц. Острівкою О.І. (2023 рік)

Студенти  ММ-211 групи разом із куратором проф. Підручною С.Р. (2023  рік)

 Студенти  ММ-210 групи разом із куратором доц. Мудрою А.Є. (2023  рік)

Студенти  ММ-212 групи разом із куратором доц. Палицею Л.М. (2023  рік)

18 травня доц. Мудра А.Є.  із наставницькою групою ММ - 212  взяла учать у флешмобі до дня вишиванки.


Студенти медичного факультету  212  група (2023 рік )

18 травня доц. Палиця Л.М. із наставницькою групою ММ - 283 провела інформаційно-просвітницьку виховну годину на тему: «Незалежність України» та взяла учать у флешмобі до дня вишиванки.


Студенти 2 курсу медичного факультету (2023 рік)

Відродження і становлення Української держави поставило перед наукою завдання відновлення справедливості щодо багатьох вимушено малознаних діячів, повернення їхніх імен, здійснення повноцінних наукових досліджень про їх творчий внесок на новітніх методологічній та джерелознавчій базах. Тому  особливо актуальним і практичним значення є вивчення творчої спадщини, науково-педагогічної та громадсько-політичної діяльності сподвижника європейської, зокрема української науки Івана Горбачевського.  

Екскурсія в садибу-музей імені І.Я.Горбачевського викладачів кафедри із кураторськими групами (2023 рік)


15 травня викладачі кафедри з кураторськими групами відвідали музей-садибу І.Я. Горбачевського в с. Зарубинці. Життєпис Горбачевського дуже повчальний для молодого покоління, вчить його патріотизму та любові до України. Горбачевський – це гордість української нації. Його пам'ятають і шанують українці всього світу.

Екскурсія в садибу-музей імені І.Я.Горбачевського викладачів кафедри із кураторськими групами (2023 рік)

27 вересня 2022 року проф. О.З. Яремчук  із наставницькою групою ММ - 210  відвідали п'єсу призвячену до 130 -ї річниці Йосифа  Сліпого "Голгофа".


присвячені Дню людей похилого віку. 


 Студенти разом із куратором асист. Бандас І.А. (2019  рік)

На кафедрі медичної біохімії виховання студентської молоді є невід'ємною частиною освітнього процесу, метою якого є поповнення суспільства не тільки кваліфікованими, але й високоморальними особистостями.

 

 Студенти кураторських груп приймають активну участь в різних урочистостях святкування (2017 рік) 

 Викладачі кафедри з кураторськими групами проводять тематичні лекції, вечори, організовують відвідування філармонії, драматичного театру, екскурсії.

Студенти кураторських груп (2018 рік)

27 вересня на Театральному майдані студенти 13 та 14 кураторських груп  Ярошенко Т.Я і Василишин Н.А. ознайомлювали діток нашого міста з медичними премудростями в рамках заходу «Наукові пікніки». Такі представлення експериментів відбулися в Тернополі втретє. Цього разу бажання ознайомити дітей з науковими винаходами виявило 35 команд, серед яких були представники Польщі та багатьох областей України. Упродовж дня малеча побачила майже півтисячі дослідів. «Наукові пікніки» цього року також відбуваються в Харкові, Києві, Кривому Розі, Дніпропетровську, Дубно, Луцьку, Одесі, Вінниці.

Студенти 13 та 14 кураторських груп під час проведення заходу «Наукові пікніки» (2016 рік)

 Студенти 2 курсу медичного факультету разом із куратом групи доцентом кафедри медичної біохімії Тетяною Ярошенко відвідали НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області, зокрема побували в лабораторії вибухотехнічного підрозілу Центру.  Начальник сектору вибухотехнічного підрозілу, підполковник міліції Ігор Васьків провів профілактичну бесіду щодо правил поводження під час виявлення підозрілого або вибухонебезпечного пристрою, попередження анонімних повідомлень про загрозу вибуху та відповідальність за їх скоєння. Студентам були продемонстровані експонати та макети музею вибухонебезпечних предметів Центру.

Старший експерт вибухотехнічного підрозділу Центру, майор міліції Віталій Ярошенко продемонстрував практичні аспекти експертної професії, провів профорієнтаційну бесіду на тему «Правила безпеки населення при надзвичайних ситуаціях, поводження з невідомими предметами і пристроями»(2015 рік)

Студенти разом із куратором доц. Т.Я. Ярошенко, також мали змогу перевірити на практиці знання, отримані в процесі навчання, повправлятися в уміннях та навичках роботи з криміналістичною технікою (2015 рік )

Наставниками груп організовуються екскурсії в музеї міста, відвідування виставок, концертів, вистав тощо 

Студенти 14 групи медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського під час відвідування  вистави «Тітка Чарлі». (2016 рік)

 Щороку в останню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів - трагічних подій 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років, що назавжди закарбовані у свідомості українського народу як найжахливіші сторінки історичного минулого.

Тому в цей день 28 листопада студенти 28 та 13 групи медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського із своїми кураторами асист. Палицею Л.М. та доц. Василишин Н.А. відвідали виставу-притчу «Допоможи їм Всевишній» присвячену вшануванню пам’яті жертв політичних репресій. В якій розповідалося про протест проти паплюження, насильства, цілеспрямованого нищення людської гідності, перетворення народу в раба, біомасу для живлення і плекання самодурів-кровожерів, деспотів, що вирішують долі людей.

Доцент Н.А. Василишин, асистент Л.М. Палиця зі студентами під час відвідування вистави - притчі «Допоможи їм Всевишній». (2016 рік)

Після перегляду вистави студенти вшанували хвилиною мовчання загиблих під час Голодомору та запалили свічки на Театральному майдані Тернополя.

Студенти 28 групи запалили свічки на Театральному майдані Тернополя (2017 рік)

Студенти  Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відвідали перегляд вистави відомого композитора, автора українських оперет Ярослава Барнича «Гуцулка Ксеня» (2017 рік)

Студенти з куратором доц. Т.Я. Ярошенко  відвідали Презентація книги Оксани Кузів "Адамцьо" та "В закапелках душі" (2016 рік)

2 листопада викладачі кафедри з кураторськими групами відвідали музей-садибу І.Я. Горбачевського в с. Зарубинці.   Життєпис Горбачевського дуже повчальний для молодого покоління, вчить його патріотизму та любові до України. Горбачевський – це гордість української нації. Його пам'ятають і шанують українці всього світу.

Викладачі кафедри із кураторськими групами відвідали музей Горбачевського (2015 рік)

Доцент Т.Я. Ярошенко із кураторською групою на презентації книги "Троща"письменника Василя Шкляра (2018 рік)

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Доцент Т.Я. Ярошенко із кураторською групою відвідали джаз концерт у виконанні камерного оркестру (2018 рік)

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри медичної біології є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності. 

Екскурсія в садибу-музей імені І.Я.Горбачевського викладачів кафедри із кураторськими групами (2019 рік)

23 травня 2019 р. студенти 208 М групи на чолі з куратором Т.Я. Ярошенко  відвідали музей-садибу Івана Горбачевського — українського хіміка, гігієніста й епідеміолога, громадсько-політичного, освітнього діяча, академіка ВУАН, дійсного члена НТШ Івана Горбачевського в селі Зарубинці Збаразького району Тернопільської області. 

Куратори допомагають сформувати колектив групи, проводять індивідуальну та групову організаційно – виховну та культурно – освітню роботу, здійснюють педагогічний контроль за навчальним процесом. 

Студенти 206 групи медичного факультету прийняли участь у марафоні  «Подаруй дитині радість» з нагоди дня Миколая в школі - інтернат для дітей зі зниженим слухом.

Студенти наставницької групи у школі - інтернат для дітей зі зниженим слухом (2019 рік)